راه آهن دویدن زندگی مطالعات ترک سیگار

راه آهن: دویدن زندگی مطالعات ترک سیگار اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی صنعت هسته‌ای بهتر از گذشته در حال پیشرفت است / صالحی اطمینان داد

رییس شرکت انرژی اتمی گفت: روند فعالیت های هسته‌ای کشور رو به جلو و بر روی ریل قرار دارد.

صنعت هسته‌ای بهتر از گذشته در حال پیشرفت است / صالحی اطمینان داد

صالحی اطمینان داد: صنعت هسته ای بهتر از گذشته در حال پیشرفت است

عبارات مهم : ایران

رییس شرکت انرژی اتمی گفت: روند فعالیت های هسته ای کشور رو به جلو و بر روی ریل قرار دارد.

به گزارش ایسنا، علی اکبر صالحی رییس شرکت انرژی اتمی طی سخنانی در دانشگاه صدا و سیما با تاکید بر روایت دقیق و منصفانه وقایع سیاس و اجتماعی و ضرورت ثبت این وقایع تصریح کرد: آقای غرقی را فردی بی طرف در بازگو کردن اخبار می شناسیم و این سرمایه ای است جهت کتابی که وی به نگارش درآورده هست. جهت کسانی که اهل تحقیق و تفسیرند خوب است بدانند شرایط از منظر یک خبرنگار بی طرف چگونه بوده هست. از این جهت کتاب وی را مهم می دانم.

صنعت هسته‌ای بهتر از گذشته در حال پیشرفت است / صالحی اطمینان داد

وی با اشاره به اهمیت مذاکرات هسته ای و با اشاره به دیداری که اخیرا علی لاریجانی به کره جنوبی داشته هست، ادامه داد: آقای قشقاوی نقل کردند که کره ای ها می درخواست کردند از تجارب کشور عزیزمان ایران در مذاکرات هسته ای استفاده کنیم.

صالحی با اشاره به صحبتی که اخیرا راجع به مذاکرات با اماراتی ها بر سر جزایر سه گانه در مصاحبه ای مطرح کرده بود و بعضی نقدها به این صحبت مبنی بر این که مگر می شود اختلاف ارضی را مذاکره کرد؟ افزود: امروز در دنیا بر سر بسیاری از مسایل از انواع متفاوت از جمله مسایل مرزی گفت وگو می شود حالا نوبت به ما که می رسد می گویند نمی شود، در هر حال می بینیم که حرفی که گفته می شود به نحوی تفسیر می شود.

رییس شرکت انرژی اتمی گفت: روند فعالیت های هسته‌ای کشور رو به جلو و بر روی ریل قرار دارد.

وی گفت: مذاکرات هسته ای کل دنیا را معطوف خود کرده بود و بازتابش جهانی بود. البته مذاکرات هسته ای در خلاء اتفاق نمی افتاد و در هر مقطع که مذاکرات انجام شد با برنامه و مدریت بوده هست. مذاکرات پیشینه ای داشت و همین طور که جلو می رفتیم راه باز می شد. حسنی که در مرحله آخر مذاکرات وجود داشت این بود که راه مذاکره با آمریکا را حضرت آقا باز گذاشتند و دولت یازدهم از این وقت به نحو احسن استفاده کرد؛ بنابراین ما در خلاء مذاکره نکردیم و افرادی که مذاکره کردند کسانی بودند که سال ها در جریان مذاکرات بودند.

رییس شرکت انرژی اتمی گفت: ما الان در گرینه ترامپیزم قرار گرفته ایم و یکی از پرسشها سیاستمداران این است که آینده نگری مسایل سخت هست؛ بنا براین نه فقط جهت ما بلکه جهت دیگران هم کار سخت است.

وی با بیان این که «فرض کنید برجامی نمی بود و قطعنامه ها هم سر جای خودش بود و ترامپ هم بود» افزود: ما ملت مقاومی هستیم ولی مقاومت ما همراه با تدبیر و هوشیاری بوده هست. نباید فک کنیم که جنگ تحمیلی خود به خود تمام شد یا تا الان همین طوری جلو آمدیم. امروز می بینیم که انقلاب اسلامی هر روز مقتدرتر می شود و اگر این اقتدار نبود آن ها تره هم جهت مان خورد نمی کردند.

صنعت هسته‌ای بهتر از گذشته در حال پیشرفت است / صالحی اطمینان داد

وی گفت: کشور عزیزمان ایران تدبیر کرد و خود را در موقعیت بالاتری با توافق هسته ای قرار داد. ما نسبت به قبل از برجام چقدر شرایط مان عوض کردن کرده هست. ولی کجا اشکال وجود دارد؟ من در جای خودش پرسشها را بیان کردم چه هنگامی که دبه درآوردند آمریکایی ها یا هنگامی که بانک های بزرگ از آمدن به کشور عزیزمان ایران خودداری کردند ولی من امروز به عنوان خادم ملت می گویم ما چیزی را از دست ندادیم. راکتورهای تازه را می سازیم، راکتور اراک مدرن می شود، سانتریفیوژها کار می کنند و غیره. همه چیز در صنعت هسته ای با قوت و قدرت روی ریل هست. ما اجازه گرفتیم از دوستان امنیتی که دوستان را ببرند و روند کار را نشان دهند؛ چراکه امروز با فتوشاپ محفظه راکتور را پر می کنند و می گویند که از بین رفته است.

صالحی تاکید کرد: اطمینان داشته باشید صنعت هسته ای بهتر از گذشته در حال پیشرفت است.

رییس شرکت انرژی اتمی گفت: روند فعالیت های هسته‌ای کشور رو به جلو و بر روی ریل قرار دارد.

وی ادامه داد: ما فعلا نمی توانیم بسیاری از پیشرفت ها را به عنوان نمونه در اکتشاف و استخراج بیان کنیم ولی ان شاءالله شرایطی فراهم می شود تا مسوولان و خبرنگاران از نزدیک با روند کارها آشنا شوند.

واژه های کلیدی: ایران | مذاکره | مذاکرات | مذاکرات هسته ای | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs