راه آهن دویدن زندگی مطالعات ترک سیگار

راه آهن: دویدن زندگی مطالعات ترک سیگار اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی کور سوی امید به رونق در سال آینده ، تداوم رکود در بازار مسکن

 بازار مسکن در طی سال های اخیر شاهد فراز و فرودهایی در قیمت ها بوده که این امر موجب نوساناتی هم در صنایع وابسته به مسکن شده است هست، در این راستا خبرهایی م

کور سوی امید به رونق در سال آینده ، تداوم رکود در بازار مسکن

تداوم رکود در بازار مسکن/ کور سوی امید به رونق در سال آینده

عبارات مهم : بازار

بازار مسکن در طی سال های اخیر شاهد فراز و فرودهایی در قیمت ها بوده که این امر موجب نوساناتی هم در صنایع وابسته به مسکن شده است هست، در این راستا خبرهایی مبنی بر رونق این بازار به گوش می رسد که در واقع امر شاهد رشد در بخش واقعی مسکن با شروع سال 96 نبوده ایم.

به گزارش میزان، در حالی که در آخرهای سال 95 نشانه هایی از ایجاد رونق در بازار مسکن نمایان شده است بود، آخرین آمار منتشره از سوی بانک مرکزی، نشان دهنده فراز و فرودهای پر ابهام این بازار و نبود چشم انداز روشن جهت سال 96 است که به نظر می رسد، باید مبنای حرکت محتاطانه خریداران و فروشندگان قرار گیرد.

کور سوی امید به رونق در سال آینده ، تداوم رکود در بازار مسکن

دوره رکود بخش مسکن و ساختمان از سال 1391 شروع شده است و بر طبق داده های رسمی مراجع آماری تا به امروز ادامه داشته هست. واقعیت این است که مسکن با توجه به شاخصه هایش می تواند، یکی از مهم ترین موتورهای رشد اقتصادی کشور عمل کند؛ ولی آنچه در سال های اخیر اتفاق افتاده، مسأله ای غیر از این را نشان می دهد و نه تنها این بخش از اقتصاد کشور عزیزمان ایران نتوانسته به رونق برسد که شدت یافتن کننده رکود هم شده است هست. چشم انداز بازار مسکن در سال 96، هم دغدغه فعالان بازار است که دوران رکود و سردی فضای کسب و کار آنها را به ستوه آورده و هم دغدغه فروشندگان و خریداران که همچنان در دوراهی پر ابهام خرید و فروش قرار دارند.

بازار مسکن در طی سال های اخیر شاهد تحولات بسیاری در قیمت ها بوده که این امر موجب نوساناتی هم در صنایع وابسته به مسکن شده است هست، در این راستا خبرهایی مبنی بر رونق این بازار به گوش می رسد که در واقع امر شاهد رشد در بخش واقعی مسکن با شروع سال 96 نبوده ایم و کارشناسان بر این باورند با تحرک قسمت های متفاوت اقتصاد می توان انتظار رونق این بخش در نیمه دوم امسال را داشت.

 بازار مسکن در طی سال های اخیر شاهد فراز و فرودهایی در قیمت ها بوده که این امر موجب نوساناتی هم در صنایع وابسته به مسکن شده است هست، در این راستا خبرهایی م

همه این ها در حالی است که حسام عقبایی، مدیر اتحادیه مشاوران املاک در نخستین روز سال 96 از رونق بازار مسکن در امسال خبر داده بود. وی با اشاره به اینکه اوضاع معاملات مسکن در ماه های دی و بهمن ماه زیاد کردن یافته هست، به این توصیه نیز اشاره کرده بود که با رشد معاملات، قیمت مسکن رشد نداشته و از ابتدای سال شاهد سیر صعودی معاملات مسکن بودیم.

همچنین وی تصریح کرده بود، همزمان با وقت سررسید ارائه تسهیلات مسکن انتظار رکود چند ساله مسکن به کف رسیده و میزان معاملات مسکن رشد یافته و این حجم در واحدهای کوچک زیاد نشان داده می شود. مدیر اتحادیه مشاوران املاک از رشد ۱۰ درصدی قیمت مسکن متناسب با قیمت تورم خبر داد و تأکید کرد، حجم معاملات مسکن در تابستان سال آینده زیاد کردن خواهد یافت و همچنین شاهد رشد قیمت نیز خواهیم بود البته این رشد متناسب با میزان تورم در کشور خواهد بود.

گمانه زنی های کارشناسان حوزه مسکن با توجه به آنچه اشاره شد، از یک سو خبر از رونق نسبی بازار مسکن در سال 96 می دهد و از سوی دیگر، آمار تازه بانک مرکزی نشان دهنده پایداری رکود در این بخش از اقتصاد کشور هست.

کور سوی امید به رونق در سال آینده ، تداوم رکود در بازار مسکن

در هر حال به نظر می رسد، رونق بخش مسکن با توجه به ارتباطات گسترده ای که با سایر بخش های اقتصاد کشور دارد، از اولویت های مهم اقتصاد کشور است که نیازمند سیاست گذاری های بهینه تر و تقویت توان خرید مصرف کنندگان است.

در این رابطه محسن عدالت خواه کارشناس بازار مسکن در گفت وگو با میزان گفت: به نظر می رسد، یکی از بااهمیت ترین دلایل رکود ایجاد شده است در بخش مسکن، ناشی از ناتوانی مالی تقاضاکنندگان و خریداران است و مادامی که این مسئله حل نشود، نمی توان انتظار زیادی در جهت رونق این بخش داشت و بر همین اساس، نزدیک ترین راه جهت خروج از رکود سیاست هایی است که بتواند در جهت توانمندسازی و زیاد کردن قدرت خریدار حرکت کند.

 بازار مسکن در طی سال های اخیر شاهد فراز و فرودهایی در قیمت ها بوده که این امر موجب نوساناتی هم در صنایع وابسته به مسکن شده است هست، در این راستا خبرهایی م

وی در ادامه افزود: حوزه مسکن بدون نياز به بخش ارزی کشور حتی در شرايط تحريم به خوبی مي تواند به عنوان موتور محرک اقتصاد کشور عمل کند. اين بخش در مقايسه با ديگر بخش های اقتصادی از اولويت بيشتری جهت ايجاد تحرک اقتصادی برخوردار هست.

کارشناس بازار مسکن در انتها خاطر نشان کرد: در حقيقت وابستگی بیش از صد صنعت کشور به بخش مسکن باعث شده است است تا ايجاد رونق در اين بخش تأثير بسزايی در رونق ديگر بخش های اقتصادی داشته باشد، که در نهايت منجر به رونق در صنايع وابسته نيز خواهد شد و بنابراین، می تواند یکی از کلیدی ترین حلقه های شکل گیری اقتصاد مقاومتی قلمداد شود.

کور سوی امید به رونق در سال آینده ، تداوم رکود در بازار مسکن

براساس گزارش میزان، اگر تا یکسال آینده شاهد اصلاح شرایط اقتصادی در کشور باشیم می توان امید داشت تا شاهد تغییرات اساسی در اوضاع بازار مسکن نیز باشیم.

واژه های کلیدی: بازار | وابسته | اقتصاد | اقتصادی | سال آینده | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs